Depiliacija: kurį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

Depiliacija

Glotni, lygi oda grožio etalonu laikyta visais laikais, o nepageidaujamus kūno plaukelius šalino ir mitinės gražuolės Kleopatra bei Nefertitė. Tad depiliacija anaiptol nėra XX ar XIX a. grožio industrijos išradimas. Švelni, spindinti oda – moteriškumo simbolis, vienas iš kūno puoselėjimo ritualų.

Visgi depiliacija susijusi ir su tam tikrais nepatogumais – išsausėjusia, sudirgusia oda, įpjovimais, skausmu, įaugusiais plaukeliais ir t. t. Tad siekiant maksimalaus efekto, rekomenduojame išbandyti įvairias depiliacijos metodikas ir pasirinkti sau priimtiniausią. Taip pat skirtingų zonų plaukelius galima šalinti skirtingais būdais.

Keli faktai apie mūsų plaukus

 1. Kūno plaukeliai sudaryti iš baltymų.
 2. Plaukų išvaizda gali priklausyti nuo amžiaus ir sveikatos būklės.
 3. Plaukai saugo odą ir galvą nuo traumų bei ultravioletinių spindulių.
 4. Plaukai odą apsaugo ir nuo temperatūros pokyčių, sudaro tam tiktą apsauginį barjerą nuo svetimkūnių, bakterijų.
 5. Plaukeliai šalinami estetiniais (kosmetiniais) sumetimais ar dėl socialinių priežasčių (šiuolaikinėje visuomenėje moterims nepriimtina nešalinti nepageidaujamų plaukų).
 6. Kai kurie plaukų šalinimo būdai gali pažeisti odą – dėl to gali susidaryti ilgai neišnykstančios tamsios dėmelės.

Depiliacija ar epiliacija?

Daugelis painioja terminus „depiliacija“ ir „epiliacija“. Tad kuo jie skiriasi?

 • Depiliacija – tai trumpalaikis paviršinis plaukelių šalinimas, nepašalinant šaknies.
 • Epiliacja – ilgalaikis, gilus plaukų šalinimo būdas, kai plaukai pašalinami su šaknimi (jie išraunami iš giliųjų odos sluoksnių).

Plaukų tipai

Plaukų išvaizda priklauso nuo to, kurioje kūno dalyje jie auga. Smulkūs, šviesūs plaukeliai auga virš skruostų ir ant kaktos, tamsesni plaukai – ant akių vokų ir antakių, galvos, nosyje ir bikini srityse. Ant delnų, padų ir lūpų raudonosios dalies nėra folikulų, tad ir plaukeliai čia neauga.

Kodėl depiliaciją verta atlikti salone?

Šalinti nepageidaujamus plaukelius galima tiek namuose, tiek ir grožio salonuose ar klinikose. Pavyzdžiui, kojų depiliacija lengvai atliekama ir namie, tuo tarpu profesionaliai atlikti bikinio depiliaciją bus pernelyg sudėtinga, todėl tikrai verta apsilankyti pas kosmetologę. Kvalifikuotos specialistės pasirūpins tinkamu odos paruošimu ir drėkinimu po procedūros. Daug lemia ir patirtis – kosmetologės procedūras atlieka kruopščiai, greitai ir ne taip skausmingai. Sparčiai populiarėja ir depiliacija vyrams: vis daugiau jų šalina pažastų plaukelius, plaukus nuo krūtinės ir kt. Lazerinė epiliacija tinka net šalinti barzdą.

 

8 nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai: kurį rinksitės jūs?

Kiek skausminga? Trukmė (viena sritis) Efektas išlieka Procedūrų poreikis Bendras reitingas 10-ies balų skalėje
Skutimas Mažiau skausminga 2-10 min. <1 sav. Nuolat 3-4
Depiliaciniai kremai Neskausminga 5 min. <1 sav. Nuolat 4
Epiliacija lazeriu Gana skausminga 40 min. sesija Ilgalaikis efektas 4-6 sesijos 8-9
Depiliacija vašku Vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 6-7
Depiliacija cukrumi Mažesnis nei vidutinis skausmas 15-20 min. 2-4 sav. Kas 4-6 sav. 7
Fotoepiliacija Vidutinis skausmas 10-25 min. Iki 2 m. 8-12 sesijų 7-8
Elektroepiliacija Skausminga 1 val. sesija Ilgalaikis efektas 6 sesijos 8
Plaukelių rovimas (pvz., epiliatoriumi) Skausminga 15-20 min. 2-3 sav. Kas 3-4 sav. 4-5

*Populiariausi plaukelių šalinimo metodai

Tad kurį depiliacijos metodą pasirinkti? Kokių privalumų ir trūkumų turi kiekvienas jų?

 1. Skutimas
Skutimas

Skutimas – pats paprasčiausias ir labiausiai paplitęs nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas. Tačiau jis turi vieną esminį trūkumą – plaukai greitai atauga. Norint gero efekto, juos skusti reikia kas 1–3 dienas, o tokios dažnos procedūros dirgina odą. Be to, skutant plaukeliai tampa storesni ir tamsesni, visada kyla grėsmė įsipjauti.

 1. Depiliaciniai kremai
Depiliaciniai kremai

Depiliacinius kremus patogu naudoti: depiliacinio kremo užtepus mentele, jį ant odos reikia palaikyti 3–5 min. ir nuplauti. Plaukų šalinimas specialiu kremu yra neskausmingas, greitas, bet efektas taip pat trumpalaikis, kremas gali nepašalinti storesnių plaukų. Geriausiai kremu šalinti kojų ir pažastų plaukelius. Beje, depiliacinis kremas gali sudirginti odą, tad pirmiausiai jį reikia išbandyti panaudojant nedideliame odos plote.

 1. Epiliacija lazeriu
Epiliacija lazeriu

Nepageidaujamų plaukelių šalinimas lazeriu – viena saugiausių kosmetologinių procedūrų, nes lazeris nepažeidžia aplinkinių audinių. Lazeris veikia selektyviai – tik tam tikrą odos plotą. Prietaisas skleidžia šviesą, kuri virsta šilumine energija. Ji suardo plaukelių struktūrą, todėl po epiliacijos lazeriu galima tikėtis ilgalaikių rezultatų.

Procedūra neskausminga, tačiau po jos oda gali nežymiai sudirgti, parausti. Lazerinė epiliacija suteikia ilgalaikį efektą. Beje, procedūros sėkmė priklauso ir nuo kelių lemiamų veiksnių:

 • Jei plaukeliai augimo fazėje, juose natūraliai bus daugiau melanino, kuris absorbuoja lazerio energiją ir padidina procedūros efektyvumą.
 • Tamsius plaukelius lazeris pašalina kur kas geriau, nei šviesius.
 • Kuo storesni plaukeliai, tuo daugiau procedūrų reikės iki trokštamo rezultato – glotnios ir lygios odos.
 1. Depiliacija vašku
Depiliacija vašku

Depiliuojant vašku iškart pašalinama daug plaukelių. Norint, kad depiliacija vašku būtų kuo efektyvesnė, ją rekomenduojama atlikti grožio salone. Namuose sudėtinga vašką pašildyti iki reikiamos temperatūros, tad galite nepašalinti visų plaukelių ar dar blogiau – nudeginti odą, be to, ilgai užtruksite. Galima įsigyti depiliacijos vašku rinkinius ar jau paruoštas naudoti juosteles. Šalinant plaukelius vašku, jie turėtų būti pakankamai ilgi – bent kelių milimetrų.

Vaškas ypač tinka, kai atliekama veido, bikinio zonos depiliacija. Plaukeliai pradeda ataugti tik praėjus 2–4 sav. po procedūros, jie būna plonesni, šviesesni ir silpnesni, tad gali pradėti įauginėti į odą.

 1. Depiliacija cukrumi
Depiliacija cukrumi

Depiliacija cukrumi yra beveik analogiška depiliacijai vašku. Skirtumas tik toks, kad vietoje vaško naudojama sutirštėjusi cukraus masė, kuria oda tolygiai padengiama. Depiliuojant cukrumi, išvengiama plaukelių įaugimo, be to, masė pašildoma tik iki kūno temperatūros, todėl nekyla rizikos nusideginti. Kaip ir depiliuojant vašku, plaukai turi būti kuo ilgesni. Po depiliacijos cukrumi oda švelni r glotni išlieka nuo 2 iki 4 savaičių.

Cukraus masę, jei atliekama depiliacija namuose, galima pasigaminti ir pačioms. Jai prireiks:

 • 1 stiklinės cukraus;
 • 2 v. š. vandens;
 • 1,5 v. š. citrinų sulčių;
 • 1 a. š. druskos.

Visi ingredientai dedami į puodą, užvirinami ir masei pageltus pradedama maišyti. Maišant virti apie 8 min., kol masė taps tiršta ir nebus matyti cukraus kristalėlių.

 1. Fotoepiliacija
Fotoepiliacija

Fotoepiliacija – ilgalaikio plaukų šalinimo procedūra, kurios metu veikiamas plauko folikulas. Po kelių dienų atlikus fotoepiliaciją plaukas iškrenta. Po 5–10 procedūrų kurso plaukai nebeatauga visiškai. Šis metodas netiks, jei plaukai šviesūs ir ploni. Fotoepiliacija atliekama specialiu aparatu, skleidžiančiu pulsinę šviesą. Vienu metu veikiamas 4-8 kv. cm plotas – procedūra visiškai nedirgina odos.

 1. Elektroepiliacija

Elektroepiliacija – plaukų šalinimas, kai plauko folikulas veikiamas plonomis adatėlėmis, perduodančiomis elektros impulsus. Norint atlikti procedūrą, plaukelių ilgis turėtų būti bent 3 mm. Procedūra yra skausminga, gana brangi, ilgai trunkanti, mažiau efektyvi už fotoepiliaciją ar plaukų šalinimą lazeriu.

 1. Plaukelių rovimas epiliatoriais

Epiliatoriai plaukus rauna su šaknimis. Procedūra yra gana skausminga, be to, trunka kur kas ilgiau nei, pavyzdžiui, depiliacija vašku. Šiuolaikiniai gamintojai nuolat tobulina epiliatorius, tad siūlo įsigyti epiliatorių su įvairiais masažuojančiais ir taip skausmą mažinančiais antgaliais, specialių įvairioms zonoms skirtų galvučių. Kai kurie epiliatoriai turi specialius konteinerius, kuriuose galima užšaldyti vandenį – ledas epiliuojant sumažina skausmą.

Epiliatorius

Taigi kurį depiliacijos metodą bepasirinktumėte, nepamirškite, kad, priklausomai nuo pasirinkto depiliacijos / epiliacijos metodo, odą reikia kruopščiai prižiūrėti – šveisti šveičiamaisiais kremais, drėkinti ir pan. Ilgalaikių ir efektyvių rezultatų pasieksite tik apsilankę kosmetologijos kabinete ar klinikoje, o procedūros namuose suteiks tik trumpalaikį efektą.

Profesionali depiliacija Vilniuje: kelios „Pasiutus lapė“ rekomendacijos:

„Pasiutus lapė“ rekomenduoja: depiliacija Kaune:

15 kasdienių įpročių, kurie padės turėti gražius nagus

Gražūs nagai

Gražūs nagai – ne vien gamtos dovana, tai kruopščios ir reguliarios rankų bei nagų priežiūros rezultatas. Norite ir jūs puikuotis gražiais nagučiais? Keliolika paprastų taisyklių, ir pamiršite, ką reiškia lūžinėjantys, trapūs ir besisluoksniuojantys nagai!

 1. Rankos nuolat turi būti švarios

Stenkitės, kad rankos ir nagai nuolat būtų švarūs, ypač prieš imantis kokios nors rankų ar nagų priežiūros procedūros. Tuomet pašalinkite nagų lako likučius – būtinai naudokite valiklį be acetono. Acetonas tik bereikalingai išdžiovins nago plokštelę ir ją susilpnins. Dr. Ava Shamban, knygos „Heal your skin“ autorė, rekomenduoja ant dantų šepetėlio užlašinti šiek tiek skysto muilo ir švelniai nuvalyti rankų odą bei nagus. Tai padės pašalinti nešvarumus ir negyvas odos ląsteles be chemikalų ir šveitiklių, suaktyvins kraujotaką.

Kaip 2015-aisiais paskelbta populiariajame portale Dailymail.co.uk:

 • Vidutiniškai žmonės rankas plauna vos 6 sekundes.
 • Kelias sekundes plaunant rankas be muilo, pavyko pašalinti tik nedidelę dalį bakterijų.
 • Nacionalinė sveikatos tarnyba (Didžioji Britanija) rankas rekomenduoja plauti bent 15 sekundžių – maždaug tiek laiko, kol populiariąją dainelę Su gimimo daina greitu tempu spėsite sudainuoti 2 kartus.
 1. Visada elkitės švelniai

Nagai yra švelnūs, o su jais elgiantis pernelyg grubiai, galima prisišaukti infekciją. Atsargiai reikėtų naudoti metalinius manikiūro įrankius. „Metalinėmis dildėmis panages valant per intensyviai, nagas labiau atsiskiria nuo odos, o tai gali lemti nago plokštelės nelygumus“, – paaiškina N. Y. C. dermatologė dr. Janet Prystowsky. Jei nagai buvo priauginti arba atliktas ilgalaikis lakavimas, nuimti gelio sluoksnį turėtų specialistas, nes netaisyklingai šalindamos gelį, galite pažeisti nago paviršių.

 1. Reguliariai patrumpinkite nagus

Reguliarus patrumpinimas nagams toks pat svarbus, kaip ir plaukų galiukams“, – teigia dr. J. Prystowsky. Kai kurie ekspertai nepataria nagų kirpti, tik juos trumpinti naudojant dildę. Bet kuriuo atveju, nagų formą koreguoti reikia maždaug kartą per 2 savaites.

 1. Sveiki nagai geriau už ilgus

Ilgai tvarkingi nagai – gražu, tačiau jei jie nuolat lūžinėja arba yra linkę keisti spalvą, verčiau turėti trumpesnius, bet sveikai atrodančius natūralius nagus. Beje, visada išlieka puiki išeitis – nagų priauginimas. Jei dirbtinių nagų nenorite, sutelkite dėmesį į gražius, bet ne į ilgus nagus. Taip pat jei vienas natūralus nagas nulūžo, prie jo ilgio reikėtų priderinti ir likusiųjų 9 nagų ilgį.

 1. Visada po ranka turėkite dildę

Jei darbe ar treniruojantis dažnai nukenčia nagai, būtinai rankinėje nešiokitės nagų dildę. Ja greitai pašalinsite aštrius, grublėtus kraštelius ir nagai vėl atrodys nepriekaištingai. Nagų dildę reikėtų naudoti atliekant judesius viena kryptimi. Geriausiomis dildėmis laikomos popierinės ir stiklinės, metalinės gali palikti nagų atplaišėles, gali labiau pažeisti nagus. Daugiau apie dildes – portale „Absolute Health“.

Nagų dildė
 1. Venkite karpyti odeles

Odelės jungia pirštą su nagu, pritvirtina odą prie nago pagrindo. Taigi koreguojant arba šalinant odeles, pažeidžiamas apsauginis sluoksnis – atveriamas kelias bakterijoms, padidėja infekcijų tikimybė. Tačiau būtent odelių atstūmimas ir karpymas yra sudėtinė manikiūro dalis, tad, pasak dermatologės, www.Replere.com įkūrėjos Debbie Palmer, odeles kartą per savaitę po dušo galima atstumti mediniu specialiu manikiūro įrankiu ir įtrinti nagų odelių aliejumi ar rankų losjonu.

Medinis įrankis manikiūrui
 1. Prižiūrėkite manikiūro įrankius

Dezinfekuoti manikiūro įrankius taip pat svarbu, kaip ir reguliariai valyti makiažo šepetėlius. Priežastis ta pati – bakterijos. Metalines priemones plaukite muilu ir vandeniu, tuomet papildomai dezinfekuokite specialiu skysčiu, sudėtyje turinčiu alkoholio. Taip pat nepamirškite reguliariai keisti vienkartinių įrankių, pavyzdžiui, popierinių dildžių.

 1. Nepamirškite naudoti nagų lako pagrindo

Net ir tuo atveju, kai manikiūras atliekamas namuose, būtina naudoti nagus stiprinančią priemonę – nagų lako pagrindą (angl. Base coat). Dr. J. Prystowsky pažymi, kad tai apsaugo nagą nuo neigiamo lako poveikio, padaro nagų lako spalvą intensyvesnę. Išpuoselėti nagai dailiai atrodo nulakuoti ir vien tik stiprikliu, ypač kai norima leisti nagams pailsėti nuo ilgalaikio lakavimo ar priauginimo.

 1. Skaitykite etiketes

Daugelis merginų ir moterų, prieš pirkdamos makiažo ir odos priežiūros priemones, skaito priemonių sudėtį. Analogiškai skiriasi ir skirtingų gamintojų rankų, nagų priežiūros priemonių sudėtis, todėl įsitikinkite, kad perkate aukštos kokybės produktą. Dr. D. Palmer rekomenduoja atsisakyti nagų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra dibutilftalato, formaldehido ir tolueno – šie chemikalai gali padidinti nagų trapumą, skatinti lūžinėjimą ir skilinėjimą.

 1. Nepamirškite ir viršutinio nagų lako sluoksnio

Tobulam manikiūrui užbaigti naudokite viršutinį nagų lako sluoksnį (angl. Top coat). Papildoma priemonė, tepama ant nulakuotų nagų, tarsi užplombuoja nagų laką ir suteikia dar daugiau blizgesio. Kai atliekama nagų dailė, lako viršutinis sluoksnis taip pat padeda ilgiau išlikti stilingiems piešiniams. Dr. Prystowsky rekomenduoja ant lakuotų nagų naują priemonės sluoksnį tepti kas 3 dienas – tai padės ilgiau išsaugoti manikiūrą. Toms, kurios nemėgsta turėti daug priemonių, SANTE, „Nails INC“, CATRICE COSMETICS ir kiti gamintojai siūlo priemones „du viename“ – „Base & Top coat“.

 1. Nepiktnaudžiaukite nagų priauginimo procedūromis

Kad ir kaip gražiai atrodytų priauginti nagai ir gelinis lakavimas, pernelyg dažnai šiomis procedūromis piktnaudžiauti nereikėtų. Atlikti manikiūrą su ilgalaikiu lakavimu užtenka kartą per 3 savaites. Yra ir būdų, padedančių sumažinti šių procedūrų žalą rankoms ir nagams. Labiausiai priauginant nagus ar atliekant ilgalaikį manikiūrą kenkia džiovinimui skirta UV lempa. Kad sumažintumėte neigiamą UV spindulių įtaką, rankas galite įtrinti 30–50 SPF apsauginiu kremu nuo saulės. Galima išbandyti specialias apsaugines pirštines ilgalaikiam manikiūrui. Interneto parduotuvėse jas galima įsigyti už 10,95 $.

 1. Šiokiadieniais leiskite nagams pailsėti

Nagų dailę ir ryškias spalvas su daugybe pigmentų palikite savaitgaliui, o šiokiadieniais leiskite nagams atsikvėpti ir tiesiog juos nulakuokite turima apsaugine priemone. Jei nagus nuolat lakuosite ryškiomis spalvomis su galybe pigmentų ir nedarysite pertraukų, nagai gali pagelsti, o laikui bėgant jų struktūra taps silpnesnė. Šis patarimas negalioja, jei atliktas ilgalaikis lakavimas – tuomet skaitykite 11 punktą.

 1. Nepamirškite drėkinti

Daugelis nenueiname miegoti nepasitepusios veido drėkinamuoju kremu, tad kodėl prieš naktį nepalepinus ir nagų bei odelių aplink juos? Idealiai drėkinimui tinka migdolų ir avokadų aliejų mišinys santykiu 1:1. Tinka ir rankų bei nagų kremas, kiti vertingi aliejai, nakvojant ne namuose gali pasitarnauti netgi paprastas lūpų balzamas. Lietuviškose vaistinėse ir elektroninėse parduotuvėse galite įsigyti puikų aliejų mišinį kūnui, kuris labai tiks ir nagams prižiūrėti. Jį gamina „Naujoji Barmunė“. Mišinys sudarytas iš 5 lygiomis dalimis sumaišytų šalto spaudimo nerafinuotų aliejų: avokadų, sezamų, kviečių gemalų, migdolų ir simondsijų.

Aliejukas nagų odelėms
 1. Saugokite rankas

Kaskart, valydamos namus su chemikalais, dirbdamos sode ar atlikdamos bet kokius kitus ruošos darbus, kai rankos merkiamos į vandenį ar tampa nešvarios, mūvėkite pirštines. Nagus silpnina ne tik karštas vanduo ir muilas, bet ir šaltis, tad žiemą į lauką jokiu būdu neikite be pirštinių – visa kruopšti rankų priežiūra gali nueiti veltui, o rankos – tapti sausos ir šiurkščios.

 1. Suderinkite mitybą

Jūsų nagų pagrindas – baltymai (keratinai), todėl tinkama mityba gali daryti teigiamą įtaką nagams (kaip ir odai bei plaukams). Nagams ypač vertingi biotinas (vitaminas B7), vitaminas E ir žuvų taukai, taip pat pupelės, riešutai, žuvis. Kokių medžiagų reikia norinčioms turėti ilgus nagus, skaitykite čia. Kai organizmas gaus pakankamai vertingųjų medžiagų, nagai taps stipresni, gražesnės spalvos.

 

Peržiūrėjusios savo kosmetinę, atidžiau besirinkdamos priežiūros priemones ir labiau saugodamos rankas, džiaugsitės gražiais bei tvirtais nagais! Prisiminkite, kad puoselėdamos kūną, drauge puoselėsite ir savo moteriškąją energiją.

Kova su celiulitu: kokį masažą pasirinkti ir kaip ilgiau išlaikyti efektą po procedūrų?

Celiulitas

Norinčioms gražesnės ir lygesnės šlaunų, sėdmenų bei pilvo odos, rekomenduojama rinktis anticeliulitinių masažų kursą. Seansų kiekis ir trukmė priklauso nuo to, kiek oda pažeista celiulito, kokių rezultatų pageidaujama. Įprastai specialistai rekomenduoja bent 10 masažo seansų.

Anticeliulitinio masažo technikų yra pačių įvairiausių, tačiau populiariausios dvi – rankomis ar aparatu. Jei dar neteko susipažinti su anticeliulitinio masažo subtilybėmis, prieš užsisakant procedūrų kursą rekomenduojame išbandyti masažą rankomis ir aparatu ar lazeriu ir įvertinti, kiek procedūros efektyvios, ar neskausmingos ir kiek tinka jūsų atveju.

Masažai nuo celiulito rankomis

Masažas rankomis

Anticeliulitiniai masažai atliekami naudojant gilius masažo judesius, kuriais pasiekiami vidiniai odos sluoksniai. Masažo metu oda įšyla, todėl pagerėja medžiagų apykaita. Anticeliulitinis masažas rankomis pasižymi tonizuojamuoju, lyginamuoju ir stangrinamuoju poveikiu.

Masažai nuo celiulito, atliekami rankomis, rekomenduojami toms moterims, kurios bijo skausmo, kadangi specialistas gali geriau kontroliuoti judesių ir paties masažo intensyvumą.

Anticeliulitiniams masažams plačiai naudojamos specialios taurelės. Masažas taurelėmis suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja riebalų skaidymo procesus, iš audinių padeda pašalinti toksinus. Po procedūrų pagerėja mikrocirkuliacija, suaktyvėja medžiagų apykaitos procesai, audiniai geriau aprūpinami deguonimi. Taurelių principu veikia ir kai kurie aparatai, skirti anticeliulitiniams masažams.

Anticeliulitiniai masažai aparatu

Anticeliulitiniai masažai aparatu

Kovai su celiulitu pasitelkiami specialūs masažo aparatai. Nors klinikos ir masažo salonai naudoja skirtingus aparatus, visų jų poveikis panašus. Jau vos po kelių procedūrų galima tikėtis bent 1–3 cm sumažėjusių apimčių ir lygesnės, stangresnės odos. Sveikatos ir grožio srityje plačiai naudojami specialūs vakuuminiai aparatai, padedantys pakoreguoti apimtims. Vakuumo terapija derinama su limfodrenažu. Celiulito gydymui pasitelkiami net ir lazeriai.

Vakuuminiai anticeliulitiniai masažai efektyvūs ne tik kovojant su „apelsino žievele“, bet ir norint susigrąžinti stangrią, glotnią odą staiga numetus svorio, turint suglebusią odą, strijų ar riebalinio audinio perteklių. Taigi procedūros tinkamos ir vyrams. Masažai aparatu netiks sergantiems širdies, kraujotakos, onkologinėmis ligomis, turintiems aukštą kraujospūdį, nėščiosioms.

Efektui išlaikyti – pagalbinės procedūros namuose

Anticeliulitinės priemonės namuose

Celiulitas nieko nedarant linkęs atsinaujinti, todėl išsaugoti dailią figūrą padėtų ir kelios namuose atliekamos procedūros

 • Įvyniojimas su kavos tirščiais. Pirmiausia kruopščiai nušveiskite problemines vietas. Tuomet imkite kelis šaukštus kavos ir įpilkite karšto vandens. Jo prireiks tiek, kad išeitų tirštoka masė. Tirščiams atvėsus, tepkite juos ant pilvo ar šlaunų ir išteptą plotą apvyniokite maistine plėvele. Tuomet užsiklokite ir ilsėkitės apie valandą, o po to skubėkite į dušą.
 • Įvyniojimas su dumbliais ir kavos tirščiais. Su celiulitu padeda kovoti ir jūros dumbliai, tad juos lygiomis dalimis sumaišykite su kavos tirščiais, užpilkite karštu vandeniu, pravėsusią masę tepkite ant odos ir vėlgi šlaunis ar pilvą apvyniokite maistine plėvele. Po valandos visus likučius kruopščiai nuplaukite.
 • Kavos tirščių šveitiklis. Jei įvyniojimams neturite laiko, iš likusių kavos tirščių galite pasidaryti puikų natūralų šveitiklį, kuris taip pat padės kovoti su celiulitu. Kavos tirščius sumaišykite su lašeliu vandens ir medaus bei gerai pamasažavusios šlaunis ir pilvą, mišinio likučius nuplaukite.
 • Jūros druskos šveitiklis. Po vonios procedūrų imkite saujelę jūros druskos ir ja ištrinkite problemines vietas. Po procedūros odą gerai nuplaukite ir išsitepkite anticeliulitiniu kremu.
 • Masažas šiurkščia kempine. Norėdamos, kad oda išliktų lygi, išsimaudžiusios vonioje ar duše problemines vietas gerai patrinkite šiurkščia kempine. Trinti reikia intensyviais sukamaisiais judesiais. Oda turi parausti, pradėti kaisti – tai ženklas, kad suaktyvėjo kraujotaka.

Taigi jei norite pasirinkti sau tinkamiausius anticeliulitinius masažus, išbandykite kelis masažų variantus ir įvertinkite jų efektyvumą. Norinčioms, kad efektas po anticeliulitinių masažų kurso išliktų kuo ilgiau, galima atlikti aprašytas procedūras namuose, taip pat reikėtų sportuoti, subalansuoti mitybą bei gerti daug vandens.

Kova su celiulitu: SPA procedūros Vilniuje, gydymas lazeriu bei kiti būdai

SPA procedūros Vilniuje

Anticeliulitinių procedūrų populiarumas rodo, kokia opi moterų problema yra celiulitas. Tačiau kiekviena problema turi sprendimą, o džiugi žinia yra ta, jog šis grožio priešas įgijo daugybę priešnuodžių.

Reiktų nepamiršti, jog daug kas priklauso nuo piniginės storio, juk SPA procedūros Vilniuje kainuos tikrai brangiau nei gydymasis namų sąlygomis. Tačiau pastarasis variantas turbūt ir nebus toks efektyvus kaip profesionalų paslaugos. Vis dėlto, galite pamėginti nuo paprasčiausių variantų ir stebėti rezultatus: jeigu jų nėra arba jie jūsų netenkina, vienintelė išeitis gali būti tik eiti vis brangesniu keliu. Taip pat nepamirškite, jog labai svarbu sveika mityba bei sportas, nes jokios procedūros nebus ilgalaikės, jeigu apleisite savo organizmą.

Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra galimi kovos su celiulitu būdai, o jums teliks pasirinkti priimtiniausią.

Limfodrenažinis masažas

Limfodrenažiniai masažai atliekami keliais būdais – rankomis arba aparatu (LPG). Teigiama, jog aparatu atliekamas masažas yra efektyvesnis, nes per tą patį procedūros laiką aparatas sugeneruoja daugiau judesių, nei pajėgtų žmogaus rankos.

Kaip bebūtų, limfodrenažiniai masažai yra vieni efektyviausių kovojant su celiulitu, ypač – įsisenėjusiu. Galite užsukti į SPA ar specializuotą kliniką ir išmėginti abu variantus, o tada nuspręsti, koks masažo būdas jums labiau patiks.

SPA centras

Anticeliulitiniai SPA Vilniuje ar kituose miestuose

SPA procedūros yra veiksmingas ginklas kovoje su celiulitu, ypač jeigu į jas įeina specialūs įvyniojimai. Apskritai, patartina rinktis ne pavienes procedūras, bet procedūrų kompleksus, nes gausite didesnį poveikį.

Pravartu išmėginti ir anticeliulitinį įvyniojimą, kurį gali suteikti SPA centras ar masažo kabinetas. Bet kokiu atveju ieškant vietų, kurios teikia paslaugas, susijusias su SPA, Vilniuje ar kituose miestuose, reiktų pasiskaityti rekomendacijas, atsiliepimus, nes kaina ne visada yra kokybės rodiklis.

Masažas rankomis

Manoma, jog aparatu atliekamos procedūros gali būti per agresyvios odai, todėl masažo rankomis privalumas prieš aparatą išliks ne didesnis efektyvumas ir greičiau pasiekiamas rezultatas (kuo gali pasigirti aparatinės procedūros), bet švelnus, lėtas ir netraumuojantis odos siekimas stabilių ir ilgalaikių rezultatų. Taip pat masažas visada turės dar vieną pridėtinę vertę – masažo metu jūs atsipalaiduosite, dings raumenų įtampa. Gydymas taps ir maža poilsio oaze kūnui ir mintims.

Vakuuminis masažas

Šis celiulito gydimo metodas gali būti šiek tiek skausmingas, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek kremo ar aliejaus yra tepama, tam kad būtų sumažinama trintis, ir kiek stipriai yra spaudžiamos vakuuminės taurelės. Šis būdas efektyvus, bet pasitarkite su gydytoju, ar galite jį atlikti, jeigu celiulito zonose yra išsiplėtusių kapiliarų ar venų.

Vakuuminį masažą galima atlikti ir namuose – tereikia vaistinėje ar specializuotoje parduotuvėje įsigyti silikonines taureles bei specialaus aliejaus / kremo, kuris tepamas ant probleminių zonų. Tuomet tereikia taurelėmis masažuoti celiulito pakąstą odą. Labai svarbu, jog masažo seansai būtų atliekami reguliariai. Kaip ir kitos procedūros, viena nepadės, tad iš karto nusiteikite visam kursui, pvz., dešimčiai seansų.

SPA

Celiulito gydimas namuose

Jeigu celiulitas nėra įsisenėjęs ir jūsų odą kamuoja tik pirmosios stadijos, galite gydytis namuose. Tačiau esant vėlesnėms stadijoms, įsisenėjusį celiulitą paveikti pajėgs tik profesionalai.

Namuose galima naudoti įvairius variantus: po dušo problemines zonas trinti šiurkščia kempine (tai nėra maloni procedūra, nes turite kempinę spausti gana skaudžiai, tik tokiu būdu suaktyvės kraujotaka) arba išmėginkite namuose pasigamintus šveitiklius (pvz., kavos tirščių); taip pat celiulitą veikia eterinių aliejų mišiniai, kuriais reikia tepti matomą apelsino žievelės odą; nepamirškite išmėginti ir specialių kompresinių šortukų, kuriais dėvėti kad ir kiekvieną dieną galite namuose. Žinoma, yra ir „rankų darbo“ alternatyvų: šlaunis bei sėdmenis įtrinkite anticeliulitinėmis priemonėmis, susiraskite senas kelnaites (geriausia – medvilnines), užsidėkite jas ir apsivyniokite maistine plėvele. Kad būtų aukštesnė temperatūra, apsimaukite šortus lieknėjimui ar sportines kelnes (o geriausia – abu). Geriausiam rezultatui pasiekti aktyviau judėkite, pavyzdžiui, tvarkykite namus.