Kokį masažą pasirinkti pagal kūno siunčiamus signalus?

Masažas

Masažų rūšių yra begalė. Ir jei esate šių malonių procedūrų mėgėjas, tikriausiai ne kartą teko išbandyti viso kūno klasikinį, atpalaiduojamąjį ar nugaros masažus. Tačiau tam tikrais gyvenimo momentais masažai gali teikti maksimalią naudą ir padėti išspręsti sveikatos problemas, t. y. būti kur kas efektyvesni už atsitiktinai pasirinktą masažą.

Galima išskirti 4 pagrindinius sveikatos sutrikimus, dėl kurių klientai praveria masažo meistrų kabinetų duris. Pagal tai galėsite pasirinkti tinkamiausią masažą. Jei, pavyzdžiui, vienu metu skundžiatės keliomis problemomis, kvalifikuoti masažo meistrai parengs specialų masažų planą.

Problema Tinkamiausias(-i) masažas(-ai) Kiek reikės procedūrų? Procedūrų dažnis
Kojų, paakių, veido patinimai, išsipūtusi pilvo apačia Limfodrenažinis 10 1–2 k./sav.
Suglebusi, „apelsino žievelės“ tipo oda Vakuuminis anticeliulitinis 10–12 2–3 k./sav.
Raumenų įtampa ir skausmas Gydomasis, švediškas, intensyvus nugaros 10–12 3 k./sav.
Emocinis išsekimas ir nuovargis, stresas Atpalaiduojamasis, ajurvedinis, aromaterapinis ir kt. Neribojama 1–2 k./sav.

 

Tad koks masažas šiandien būtų naudingiausias tau atsižvelgiant į tavo sveikatos problemas?

 1. TAVO ORGANIZME KAUPIASI SKYSČIAI

Dažniausiai organizmas skysčius linkęs kaupti tam tikru metu, pavyzdžiui, pakitus klimatui, po skrydžio lėktuvu, po ligos, vartojant medikamentus, po jų vartojimo ar laukiantis. Tačiau skysčiai gali kauptis ir visiškai sveikiems žmonėms. Skysčių balansui organizme įtakos turi paros laikas ir net mėnulio fazės.

Kokie signalai rodo, kad organizme kaupiasi vanduo?

 • Rytą atsikeliama paburkusiais ir patamsėjusiais paakiais, patinusiu veidu.
 • Čiurnos ir blauzdos dažnai patinusios.
 • Dažnai jaučiamas sunkumo jausmas kojose.
 • Išsipūtusi apatinė pilvo dalis.
„Roll shaper“ aparatas, skirtas limfodrenažiniam masažui

Tad jei norite paspartinti skysčių apykaitą, nepakeičiami limfodrenažiniai masažai. Jie padės subalansuoti skysčių apykaitą, palaikyti optimalią sveikatą ir gražią išvaizdą. Limfodrenažinis masažas nauda pranoksta daugelį kitų masažo rūšių: jis normalizuoja kraujotakos, limfos sistemų veiklą, padeda iš organizmo pašalinti toksinus, ženkliai sumažina tinimą, padeda pakoreguoti apimtis, gerina raumenų tonusą, odai suteikia stangrumo bei elastingumo, suaktyvina imunitetą.

Limfodrenažinį masažą reikėtų atlikti maždaug kartą-du per savaitę. Jis atliekamas rankomis arba „Roll shaper“ aparatu. Limfodrenažinis masažas Kaune atliekamas salonuose „Saulėja SPA“ ir „Tobula savijauta“, Vilniuje – „Kūno akademija“ ir „Cello Clinic“.

Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?

Norint palaikyti pasiektus rezultatus, galima naudoti bet kokius masažuoklius su dygliukais. Maži masažuokliai maloniai masažuoja, o gumbeliai padeda suaktyvinti kraujotaką. Patogiam viso kūno masažui skirtas masažuoklis turėtų būti ne mažesnis nei 15 cm.

Masažas namuose
 1. SKUNDIESI SUGLEBUSIA IR „APELSINO ŽIEVELĖS“ TIPO ODA

Kartais masažo reikia ne įtemptiems raumenims, bet ir odai. Jei oda parado stangrumą ir atrodo suglebusi, tarsi atsiskyrusi nuo raumenų,  jei yra stambių užkritusių raukšlių ir į neviltį vis labiau varo netobulos, akivaizdžiai sustambėjusios šlaunys, rankos, pilvas ir užpakaliukas, veikiausiai Jums reikia anticeliulitinio vakuuminio masažo. Vakuuminis masažas puikiai stangrina odą ir naikina celiulitą.

Rekomenduojama rinktis 10–12 vakuuminių masažų kursą. Geriausių rezultatų pasiekiama, kai masažai atliekami 2–3 kartus per savaitę.

Anticeliulitinis masažas

Kaip žinome, celiulitas po kurio laiko linkęs atsinaujinti, taigi dalijamės patarimais, kaip kuo ilgiau išlaikyti vakuuminių masažų teikiamą efektą.

 • Masažas namų sąlygomis. Nuolat masažuokite problemines vietas. Žinoma, masažas namuose nebus toks efektyvus kaip salone, tačiau bent kiek pristabdysite celiulito formavimąsi.
 • Norint turėti dailią, celiulito nepagražintą figūrą, reikia gerti pakankamai vandens – bent 1,5 litro per dieną.
 • Anticeliulitinė kosmetika. Įsigykite specialių anticeliulitinių priemonių odos įvyniojimui, anticeliulitinį gelį ar kosmetinio molio pakuotę.
 • Fiziniai pratimai padeda deginti nereikalingas kalorijas ir gelbsti nuo celiulito. Ypač gerai veikia šokinėjimas šokdyne, lanko sukimas (ne trumpiau nei 15 min.), važinėjimas dviračiu, bėgiojimas (ne trumpiau nei 30–60 min.).
 • Pirties procedūros. Pirtis padeda iš organizmo pašalinti toksinius, greitina medžiagų apykaitą.

Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?

Vakuuminio ar rankomis atliekamo anticeliulitinio masažo rezultatus padės įtvirtinti masažinė taurelė, pagaminta iš medicininio plastiko. Ji tinka šlaunų, sėdmenų, pilvo, rankų masažui. Probleminės vietos masažuojamos ratu ir braukiant taurele tiesias linijas.

Masažinė taurelė
 1. JAUTI RAUMENŲ ĮTAMPĄ IR SKAUSMĄ

Dirbantys sėdimą darbą žmonės dažnai skundžiasi raumenų skausmu, įtampa, maudimu pečių ir kaklo srityse. Skausmas dažnai apima ir stuburą bei juosmenį. Raumenų skausmą sukelia netaisyklinga laikysena, pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas – visa tai išbalansuoja, susilpnina raumenis.

Geriausiai šiuo atveju tiks gydomasis, švediškas ir intensyvus nugaros masažas. Siekiant optimalaus efekto, reikėtų rinktis 10–12 masažų kursą 3 k./sav. Nugaros ir kaklo masažai Klaipėdoje itin efektyviai atliekami Friedricho pasaže įsikūrusiame ajurvedinių masažų salone.

Kas gali išvaduoti nuo raumenų įtampos?

Sveiki raumenys yra stiprūs, elastingi, spaudžiant jų neskauda. Norint gerai jaustis, reikia mankštintis, nepamirštant tempimo pratimų, ir reguliariai apsilankyti pas masažo specialistus. Nebūtina rinktis sudėtingų treniruočių sporto klube – pakanka aktyvaus laisvalaikio ar jogos.

Kokį masažo įrankį pravartu turėti namuose?

Namuose reikėtų turėti masažinį volelį. Jis padės treniruoti raumenis: juos atleisti, atpalaiduoti ir vėl įtempti, taip sumažinant įtampą ir skausmą. Masažinis volelis gali būti efektyviai nukreipiamas į sunkiai pasiekiamas zonas ir labai praverčia, kai nuvykti į masažo saloną nėra laiko. Masažinis volelis tinka ir jogos užsiėmimams.

 1. JAUTI EMOCINĮ NUOVRAGĮ IR IŠSEKIMĄ

Apie ramybės ir atsipalaidavimo troškimą organizmas gali pranešti spaudimu galvoje, raumenų įtampa, lėtiniu nuovargiu, nerviniu tiku ir pan. Tačiau kur kas ryškesni psichologiniai simptomai: nerimo jausmas, nemiga, įkyrios mintys ir prasta nuotaika.

Po įtempto darbų maratono, egzaminų sesijos ar intensyvių išgyvenimų kūnui reikia tinkamos reabilitacijos ir geriausia terapija – atpalaiduojamasis viso kūno masažas. Pervargus ir nebesudėliojant minčių tinka ir įvairūs kiti masažai – ajurvediniai, tailandietiški, kiniški, įvairių masažų kompleksai, SPA ritualai. Išsekusiems žmonėms skirtas masažas labiau turi veikti ne raumenis, bet nervų sistemą ir grąžinti kūno bei sielos harmoniją, todėl idealu, jei masažo metu naudojami kvapieji aliejai, skamba rami muzika, uždegama žvakių.

SPA

Labiausiai rekomenduojami šie nauji, ypač palankiai įvertinti masažai Vilniuje ir jų kompleksai:

 • Havajietiškas viso kūno masažas LOMI-LOMI („Dalios grožio studija“, trukmė – 1 val.).
 • Ajurvedinis viso kūno masažas („Kūno akademija“, trukmė – 1,5 val.).
 • SPA kompleksas „Rytietiškas prisilietimas“ (AZIA SPA, trukmė – 1 val.).

Kokių dar priemonių galima imtis sunkiu gyvenimo periodu?

 • Nuraminti mintis padės ir stebuklingoji joga, meditacija.
 • Susiduriantiems su stresinėmis situacijomis reikėtų valgyti daugiau maisto produktų, kuriuose gausu B grupės vitaminų – jūros gėrybes, žuvį (tuną ir sardines),varškę, kepenėles, žalias lapines daržoves, avokadus, kiaušinius ir kt.

Ką įsigyti namams?

Ne tik masažo salonuose, bet ir namuose ypač teigiamai veikia Himalajų druskos lempa, pagaminta iš tikros rožinio atspalvio druskos. Ji dovanoja geresnį ir kokybiškesnį miegą, padeda atsipalaiduoti, pagerina nuotaiką, padeda įveikti stresą, pripildo patalpą teigiama energija ir kt. Himalajų druskos lempų galima įsigyti lietuviškose ir užsienio el. parduotuvėse. Jų kaina priklauso nuo svorio bei dydžio. Mažiausios lemputės kainuoja nuo 8–10 eurų.

Apibendrinant, masažą optimalu rinktis atsižvelgiant į opiausias tuo metu Jus kamuojančias sveikatos problemas. Tuomet nauda bus akivaizdi – pagal poreikius nuo tobulesnių linijų iki geresnės emocinės būsenos. Daugelio masažų metu sulėtėja širdies darbas ir kvėpavimas, kūnas atsipalaiduoja, mažėja streso hormonų gamyba, o raumenys pradeda atsikratyti nuovargio ir įtampos. Masažas padeda kovoti su hipertenzija, širdies ritmo sutrikimais, nemiga, nerimu, nuolatiniu nuovargiu, virškinimo, psichologiniais ir kitais sutrikimais, todėl geras masažas iki šiol beveik neturi analogų.

 

Magiška masažų galia: kada kokį pasirinkti?

Masažai ir SPA

Masažas – viena naudingiausių ir maloniausių procedūrų. Po gero masažo atsipalaiduojame, nurimsta protas ir mintys, tampame žvalesni ir energingesni. Tai tarsi šokoladas sielai – atgaiva po sunkaus, intensyvaus protinio ar fizinio darbo. Masažai turi stebuklingų galių pagerinti miegą, malšinti skausmą ar net padėti sutelkti dėmesį.

Plačiai žinoma masažo galia suaktyvinti kraujotaką, aprūpinti ląsteles deguonimi ir pašalinti iš organizmo toksinus. Masažas gerina odos būklę, pagražina kūno formas, suteikia raumenims stangrumo. Aptarsime pačius populiariausius masažus bei kai kurių jų orientacines kainas.

Aromaterapinis masažas

Aromaterapija – tai gydymo ir relaksacijos menas naudojant kvapus. Ši masažo technika derina ypatingas masažuotojo rankų judesių ir natūralių kvapų galias. Kiekvienas masažo metu naudojamas eterinis aliejus turi skirtingą poveikį – vieni (pavyzdžiui, levandų) atpalaiduoja, kiti (pavyzdžiui, citrusinių vaisių) suteikia žvalumo ir energijos. Aromaterapiniai masažai Klaipėdoje kainuoja nuo 35 eurų.

Ajurvedinis masažas

Ajurveda – 5 tūkst. metų žinoma gydymo, sveikatos ir grožio puoselėjimo filosofija. Ajurvedos lopšiu laikoma Indija. Masažas gydo ne tik kūną, bet ir protą, nuramina aistras, padeda palaikyti stabilią emocinę būseną. Žinomas jauninamasis, detoksikacinis, raminamasis ajurvedinio masažo poveikis. Šis masažas pažadina gyvybines jėgas. Ajurvedinių masažų kaina – nuo 25 eurų.

Atpalaiduojamasis masažas

Atpalaiduojamasis masažas

Atpalaiduojamasis masažas tiks visiems, bet labiausiai – kenčiantiems nuo chroniško nuovargio, nervingumo, sutrikusio miego. Atpalaiduojamojo masažo galia yra stulbinama – jis stimuliuoja smegenų centrus, išlaisvina endorfinus, stiprina imunitetą, padidina atsparumą stresui. Masažo poveikį sustiprina relaksaciniu poveikiu pasižymintys eteriniai aliejai. SPA Klaipėdoje šie masažai dviem kainuoja nuo 59 eurų.

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas priskiriamas prie gydomųjų. Jis efektyvus jaučiant raumenų įtampą, spazmus, gydant po traumų, kovojant su chronišku skausmu. Šį masažą gali atlikti tik fiziškai stiprus masažuotojas, nes masažuojama ir alkūnėmis, krumpliais. Po giliųjų audinių masažo juntamas stipriausias efektas, lyginant su kitais masažais – procedūra gali būti ir šiek tiek skausminga. Tačiau aišku viena – po masažo kurso atsikratysite varginusių problemų.

Masažas karštais akmenimis

Masažas karštais akmenimis

Masažo metu ant tam tikrų kūno zonų, daugiausia nugaros, dėliojami karšti bazalto akmenys. Masažuotojas stimuliuoja refleksogenines zonas. Akmenų skleidžiama šiluma pagerina kraujotaką, subalansuoja nervų sistemą. Masažas labai tinka tiems, kurių galūnės nuolatos šąla.

Masažas kovai su celiulitu

Apelsino žievelės tipo oda nesididžiuoja nė viena moteris. Tačiau yra efektyvus būdas atsikratyti celiulito – reguliarūs masažai rankomis arba specialiu aparatu. Masažas padeda pašalinti skysčių perteklių iš audinių, pagerina medžiagų apykaitą, audinius prisotina deguonimi. Masažo metu pasitelkiama kosmetika su celiulitą mažinančiais komponentais: kofeinu ar jūros dumblių ekstraktu. Masažų kaina aparatu – apie 20 eurų.

Nugaros masažas

Nugaros masažas padeda išsivaduoti nuo skausmų, įtampos, raumenų nuovargio po fizinio darbo ir treniruočių. Nugaros masažas ypač tinka dirbantiems sėdimą darbą, nusilpus organizmui, turintiems antsvorio, patyrusiems nugaros ir stuburo traumų. Nugaros masažo kaina – vos nuo 12 eurų.

Tailandietiškas masažas

Tailandietiškas masažas turi atpalaiduojamųjų, gydomųjų galių. Masažo metu stimuliuojami tam tikri taškai, suaktyvinantys organizmo veiklą. Masažo technika primena jogos treniruotes, tačiau visą darbą atlieka masažuotojas. Tailandiečiai – tikri masažo entuziastai, todėl masažuojant dirbama delnais, pėdomis, pasitelkiama kūno jėga. Po šio masažo jausitės lengvi ir lankstūs. Tailandietiško masažo kaina – nuo 30 eurų.

Veido masažas

Veido masažas

Veido masažas, kaip pasakojo vieno SPA Klaipėdoje savininkė, yra bene efektyviausia priemonė kovojant su senėjimu – veido raukšlelėmis, pigmentinėmis dėmėmis, papilkėjimu. Veido masažas taip pat pagerina audinių kraujotaką, limfos apytaką. Norint pasiekti gerų rezultatų, veido masažą reikėtų atlikti bent 3–5 kartus per metus. Kuo daugiau procedūrų, tuo gražesne oda džiaugsitės. Veido masažai kainuoja nuo 12 eurų.

 

Kurį masažą besirinktumėte, tai bus pati idealiausia reabilitacija trumpam pabėgimui nuo kasdienybės. Masažai dovanoja atgaivą kūnui ir sielai, jų efektas – garantuotas. Masažą rinkitės pagal savo poreikius bei pomėgius ir, žinoma, atsižvelgdami į sveikatos problemas.

TOP 5 masažai kūnui

TOP 5 masažai kūnui

Gyvenant tokiu įtemptu ritmu, koks būdingas daugeliui šiuolaikinių žmonių, nebestebina dažnai juntamas stresas, nuovargis, nerimas, prasta nuotaika. Darbų sūkurys, papildomos veiklos, buitis, vaikų auginimas suponuoja tai, kad retai atrandame laiko poilsiui. Vienas geriausių kokybiško poilsio pasirinkimų – masažai.

Anticeliulitiniai masažai

Jei turite vadinamąją „apelsino žievelę“, tikrai nenustebsite, kodėl šie masažai atsidūrė populiariausiųjų sąraše. Celiulitas yra odos problema, neigiamai veikianti moterų gyvenimo kokybę. Kaip? Pirmiausia, nereta šį „gėrį“ turinti moteris vengia lepintis saulės spinduliais paplūdimyje, atsisako siūlymų išmėginti smagias vandens pramogas, dar blogiau – riboja savo stilių ir renkasi tik tuos drabužius, kurie visiškai paslepia problemines kūno vietas. Todėl masažai nuo celiulito yra tartum gelbėjimosi ratas. Žinoma, vien anticeliulitiniai masažai geriausių rezultatų nepasieks, drauge būtina derinti ir sveiką mitybą bei atsisakyti pasyvaus gyvenimo būdo. Profesionaliai atliekami masažai nuo celiulito efektyviai sumažins „apelsino žievelės“ efektą ir leis džiaugtis lygia bei stangria oda.

Aromaterapinis masažas

Jau pats pavadinimas sako, kad šis masažas ne tik atliks savo esminę funkciją, bet dar ir palepins svaiginančiais, raminančiais kvapais… Masažo metu, naudojant įvairias masažo technikas, į kūną įtrinami eteriniai aliejai bei losjonai, efektyviai drėkinantys odą, ją minkštinantys, suteikiantys elastingumo. Eteriniai aliejai naudojami ne tik dėl prabangaus savo aromato, bet ir tam, kad suteiktų odai sveiko spindesio, blizgesio, pamaitintų odą ir užkirstų kelią senėjimo procesams. Palepinkite save aromaterapiniu masažu, jei vargina didelis darbo krūvis, nuolatinė įtampa, stresas, prasta nuotaika, galvos bei raumenų skausmai, juntate raumenų įsitempimą. Tiesa, nuo šio masažo vertėtų susilaikyti sergantiems širdies ligomis, po chemoterapijos, turint žaizdelių, taip pat jei kraujas linkęs krešėti.

Aromaterapinis masažas

Masažas su karštais akmenimis

Toks masažas iš šalies atrodo paslaptingai ir egzotiškai. Masažo metu specialūs akmenys pašildomi ir dedami ant kūno. Šis masažas traktuojamas kaip vienas švelniausių – nuo akmenų po kūną sklindanti maloni šiluma ramina, atpalaiduoja. Masažas su karštais akmenimis ypatingas tuo, kad jo metu išnaudojama šilumos energija ir drauge švelniais spustelėjimais veikiami kūno reflektoriniai taškai. Prie teigiamų masažo su karštais asmenimis indikacijų tikslinga priskirti ir tai, kad jo metu gerinamas audinių aprūpinimas krauju, normalizuojamas nervinės sistemos tonusas. Rinkitės šį masažą, jei patiriate sunkų fizinį krūvį, vargina miego sutrikimai, sumažėjęs darbingumas.

Švediškas masažas

Švediškas masažas dažnai pavadinamas populiariausiu pasaulyje. Šio masažo metu išjudinami kone visi raumenys, bet jokio diskomforto masažuojamajam jis nekelia. Tai bus idealus pasirinkimas juntantiems nuolatinį nuovargį, sumažėjusį darbingumą ir įsitempusius raumenis, taip pat jei vargina miego sutrikimai, patyrėte didelį fizinį arba emocinį krūvį. Švediškas masažas atliekamas naudojant penkis judesius: glostymą, trynimą, maigymą, vibraciją, pasyvius judesius, pavyzdžiui, tempimus. Šiuo masažu suaktyvinama limfotakos sistema, kraujotaka, toksinių medžiagų pasišalinimas iš organizmo.

Masažai

Tailandietiškas masažas

Šio masažo metu aktyvinami žmogaus kūno taškai. Jei susigundysite atlikti tailandietišką masažą, keliaukite pas profesionalus, geriausia – tailandiečius. Kalbant apie šį masažą teigiama, jog jis gydo ir kūną, ir sielą. Tailandietiško masažo unikalumas – tai pirštais, sąnariais, alkūnėmis, keliais, pėdomis atliekama specifinė technika. Masažas teigiamai veikia sąnarių ir stuburo lankstumą, mažina sąnarių, stuburo ir galvos skausmus, efektyviai stiprina imuninę sistemą. Be šių esminių privalumų, tailandietiškas masažas šalina druskas bei šlakus, koreguoja figūrą ir stabdo ankstyvuosius senatvės požymius. Maža to, masažas drauge yra ir meditacija – po jo jausitės ne tik geriau fiziškai, bet ir emociškai.

Masažų salonai Vilniuje – susipažinkite ir išsirinkite

Masažai Vilniuje

Kai norisi trumpam pabėgti iš kasdienybės, išsilaisvinti nuo streso gniaužtų ar tiesiog palepinti save – bėgame į masažų salonus. Masažai Vilniuje – ypač populiarus ir vis labiau augantis produktas, kuriuo sau leidžia pasidžiaugti įvairaus amžiaus žmonės. Tačiau salonų – daug, tad ir besirenkant kartais pasimetama. Šiame straipsnyje stengiamės atskleisti populiariausių salonų privalumus ir išskirtinumus, kad SPA procedūra ar masažas Vilniuje būtų nepakartojamas.

Norintiems pajusti gintaro galią

Masažo namų „Nidos kopos“ logotipe pamatysite gintarą – ir ne be reikalo. Šiuose masažo namuose teikiamos paslaugos yra „gintarinės“: gintariniai masažai, gintarinės veido procedūros, gintariniai šveitimai ir įvyniojimai, gintarinė arbata ir t. t.

Kaip jau turbūt supratote, daugelyje procedūrų įvairiais pavidalais naudojamas gintaras – iš gintaro pagaminta pudra, aliejai, smėlis, balzamas, maišeliai ir pan.  Lietuviai nuo seno tikėjo gintaro galia – ja tiki ir salono įkūrėjai, tad kiekviena masažo namų paslauga yra persmelkta senųjų lietuvių legendų ir kartu tikru bei nenuginčijamu gintaro poveikiu.

Azijos tradicijos šiauriečių kūnams išlaisvinti

Neretai visiškai skirtingų kultūrų suvienijimas duoda ypač teigiamų rezultatų – jos pasisemia viena iš kitos to, ko trūksta savose ir taip praplečia intelektinius išteklius, atkuria sielos, minčių ir kūno harmoniją, atskleidžia naujų galimybių.

Vienas iš tokio susivienijimo vaisių yra ir Rytų masažo namai „Azia SPA“. Šiame salone vyrauja rytietiški motyvai, dvelkia senovės Rytų ramybe, o procedūroms pasitelkta užjūrio išmintis. Salono vizitinė kortelė – darbuotojai, atkeliavę iš Tailando. Masažuotojai ne tik yra savo srities profesionalai – jie puoselėja autentiškas rytietiškų procedūrų tradicijas, kurioms naudojami unikalūs receptai bei produktai, atkeliavę tiesiai iš Tolimųjų Rytų.

Masažai ir SPA

Trokštantiems natūralumo ir gamtos prisilietimo

Tausoti gamtą, žmogaus kūną ir mintis – tai vienas svarbiausių natūralios terapijos namų „Mezzanine“ siekis. Šiuose terapijos namuose naudojamos ekologiškos priemonės, todėl kiekviena procedūra bus ne tik ypatingai atpalaiduojanti bei harmonizuojanti, bet ir atskleis visą įmanomą gamtos galią, perteikiamą specialistų rankų prisilietimu bei natūraliomis priemonėmis.

SPA gėrybių atotrūkis

Kartais vien masažo negana – norisi kažko… Kažko daugiau. Kas tas kažkas gali būti? Atsakymas – SPA namai „Amadėja“, teikianti ne tik grožio bei atsipalaidavimo, bet ir poilsio, vidinės pusiausvyros paslaugas. SPA – tai tiesiausias kelias į visapusišką – kūno ir minčių – harmonijos, sveiko balanso bei atsipalaidavimo sutelkimą. Labiausiai rekomenduojama pasinerti į procedūrų kompleksus, į kuriuos įeina ir masažai, ir SPA paslaugos. Tai vienas greičiausių ir efektyviausių būdų pasilepinti trumpomis, kelių valandų atostogomis, suteiksiančiomis jėgų ištisoms savaitėms.  Ramybė ir susitelkimas – viskas įskaičiuota!

SPA

Trokštantiems trumpam pabėgti – Rytų išminties sala

Rytai – ypatinga, paslaptinga ir kone nežemiška europiečiams vieta, kurioje filosofija, mitai bei legendos turi savotišką, viliojantį prieskonį, žavinti visas likusias kultūras. Rytai – didelė ir kultūriškai spalvinga Žemės dalis, kurioje kiekviena šalis turi kitokias, unikalias tradicijas. Salone „East Island SPA“ susijungia kelios Rytų kultūrų tradicijos, atskleidžiančios tik geriausius aspektus.

Čia rasite net trijų skirtingų kultūrų atstovus, atvykusius iš Kambodžos, Indijos ir Tailando. Visi jie atliekamas procedūras yra persmelkę autentiškomis gimtosios šalies tradicijomis, paversiančiomis paslaugas išskirtinėmis ir nepakartojamomis.

SPA ir masažo kompleksas

6 svarbiausi dalykai, kuriuos privalai žinoti apie masažą

Masažas salone

Masažas – žinoma ir ypač propaguojama grožio, atsipalaidavimo bei sveikatinimosi paslauga, tačiau net ir dažnai praktikuojantys šią procedūrą ne visada yra girdėję išties vertą žinoti informaciją. Jeigu mėgstate atlikti masažą namuose antrajai pusei, ketinate ar jau vaikštote į masažus salonuose, o gal planuojate dovanoti procedūrą artimam žmogui, perskaitykite žemiau pateiktus punktus.

 1. Skausmas masažo metu – kiek galima toleruoti?

Nepaisant to, kokį skausmą jaučiate, privaloma apie jį pranešti masažuotojui. Dažnai skausmas reiškia ne specialisto klaidas, bet priešingai – praneša apie tai, jog su skaudama vieta reiktų padirbėti daugiau. Vis dėlto, jeigu jaučiate aštrų ir staigų skausmą, tai nėra teigiamas masažo poveikis. Toleruotinas skausmas – silpnas, bukas pojūtis. Jeigu dvi dienas po masažo jaučiate skausmą, tai yra signalas, jog masažas buvo per stiprus.

 1. Kada negalima atlikti masažo?

Jeigu jaučiate silpnumą – tai pirmiausias požymis, jog procedūrą reiktų atidėti kitam kartui. Tačiau egzistuoja ir kitos kontraindikacijos, tokios kaip: aukšta temperatūra, bet kokie uždegiminiai procesai, venų uždegimas bei kiti kraujotakos sutrikimai, pavyzdžiui, venų išsiplėtimas (nebent kitaip nurodo gydytojas), esant bet kokiems odos pažeidimams (bėrimai, karpos, kraujosruvos, pūliniai, grybelis ir t. t.), turint akmenų inkstuose ar tulžies pūslėje, turint išvaržas ar menstruacijų metu. Specialistai taip pat nepataria daryti masažo esant vėžiniams susirgimams, nes didėja tikimybė sergančioms ląstelėms išplisti po visą kūną.

 1. Kaip elgtis prieš ir po masažo?

Į masažą rekomenduojama atvykti ne alkaniems, tačiau negalima ir būti ką tik pavalgius – geriausia, jei po paskutinio maitinimosi būtų praėjusios kelios valandos. Po masažo patariama ramiai pagulėti, o geriausia – šiek tiek užsnūsti. Išėjus iš masažo kabineto nepatariama rūkyti, vartoti alkoholį, degintis ar maudytis. Svarbu atkreipti dėmesį, jog vaikams ir žmonėms virš 60-ties metų masažas turėtų būti trumpesnis ir ne toks intensyvus.

Po masažo išgerkite puodelį arbatos
 1. Procedūrų kursai

Turbūt pritarsite, jog vienas (ypač – gydomasis) masažas bėdų neišspręs, tad reikalingas visas masažų kursas. Svarbiausia, jog masažų atlikti kiekvieną dieną negalima, nes kūnas nespėja atsigauti. Masažuojantis kiekvieną dieną labiau pakenksite sau, nei padėsite. Geriausia, kai masažas atliekamas kas kelias dienas.

Dažniausiai rekomenduojamas 10 masažų kursas, tačiau tik gydytojas ar masažuotojas gali pasakyti, kiek tiksliai masažų reikia. Kartais pakanka 3–4 masažų, dažnai imami 7 masažai, o jeigu prireikia daugiau – juos papildomai skiria gydytojas ar masažuotojas.

Užbaigus kursą reiktų atlikti profilaktinius masažus, kad neatsinaujintų problemos. Geriausia, jeigu profilaktiniai masažai atliekami kartą ar du per mėnesį.

 1. Masažas namuose
Masažas antrajai pusei

Turbūt daugelis yra palepinę savo antrąją pusę masažu – švelnūs paglostymai, raumenų paspaudimai skamba nekaltai, tačiau darant masažą ir gerai nežinant, kaip tai reikia atlikti, galima ir pakenkti. Norint padaryti atpalaiduojamąjį masažą apsiribokite paglostymais, itin švelniais raumenų paspausimais. Venkite stuburo – tai kaulas, o ne raumuo, tad bet kokie veiksmai gali jam pakenkti.

 1. Savimasažas
Savimasažas

Negaluojant, masažą galite atlikti patys sau. Dažnai pasitaikantis negalavimas – galvos skausmas. Jeigu ne itin stipriai įsiskaudėjo galvą, delnais ar pirštais ties smilkiniais sukite ratus nuo antakių kraštų link ausų. Esant dideliam mieguistumui, švelniais judesiais masažuokite veidą delnais nuo nosies link šonų, o tada – nuo kaktos link pakaušio.

Kova su celiulitu: SPA procedūros Vilniuje, gydymas lazeriu bei kiti būdai

SPA procedūros Vilniuje

Anticeliulitinių procedūrų populiarumas rodo, kokia opi moterų problema yra celiulitas. Tačiau kiekviena problema turi sprendimą, o džiugi žinia yra ta, jog šis grožio priešas įgijo daugybę priešnuodžių.

Reiktų nepamiršti, jog daug kas priklauso nuo piniginės storio, juk SPA procedūros Vilniuje kainuos tikrai brangiau nei gydymasis namų sąlygomis. Tačiau pastarasis variantas turbūt ir nebus toks efektyvus kaip profesionalų paslaugos. Vis dėlto, galite pamėginti nuo paprasčiausių variantų ir stebėti rezultatus: jeigu jų nėra arba jie jūsų netenkina, vienintelė išeitis gali būti tik eiti vis brangesniu keliu. Taip pat nepamirškite, jog labai svarbu sveika mityba bei sportas, nes jokios procedūros nebus ilgalaikės, jeigu apleisite savo organizmą.

Taigi, šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra galimi kovos su celiulitu būdai, o jums teliks pasirinkti priimtiniausią.

Limfodrenažinis masažas

Limfodrenažiniai masažai atliekami keliais būdais – rankomis arba aparatu (LPG). Teigiama, jog aparatu atliekamas masažas yra efektyvesnis, nes per tą patį procedūros laiką aparatas sugeneruoja daugiau judesių, nei pajėgtų žmogaus rankos.

Kaip bebūtų, limfodrenažiniai masažai yra vieni efektyviausių kovojant su celiulitu, ypač – įsisenėjusiu. Galite užsukti į SPA ar specializuotą kliniką ir išmėginti abu variantus, o tada nuspręsti, koks masažo būdas jums labiau patiks.

SPA centras

Anticeliulitiniai SPA Vilniuje ar kituose miestuose

SPA procedūros yra veiksmingas ginklas kovoje su celiulitu, ypač jeigu į jas įeina specialūs įvyniojimai. Apskritai, patartina rinktis ne pavienes procedūras, bet procedūrų kompleksus, nes gausite didesnį poveikį.

Pravartu išmėginti ir anticeliulitinį įvyniojimą, kurį gali suteikti SPA centras ar masažo kabinetas. Bet kokiu atveju ieškant vietų, kurios teikia paslaugas, susijusias su SPA, Vilniuje ar kituose miestuose, reiktų pasiskaityti rekomendacijas, atsiliepimus, nes kaina ne visada yra kokybės rodiklis.

Masažas rankomis

Manoma, jog aparatu atliekamos procedūros gali būti per agresyvios odai, todėl masažo rankomis privalumas prieš aparatą išliks ne didesnis efektyvumas ir greičiau pasiekiamas rezultatas (kuo gali pasigirti aparatinės procedūros), bet švelnus, lėtas ir netraumuojantis odos siekimas stabilių ir ilgalaikių rezultatų. Taip pat masažas visada turės dar vieną pridėtinę vertę – masažo metu jūs atsipalaiduosite, dings raumenų įtampa. Gydymas taps ir maža poilsio oaze kūnui ir mintims.

Vakuuminis masažas

Šis celiulito gydimo metodas gali būti šiek tiek skausmingas, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek kremo ar aliejaus yra tepama, tam kad būtų sumažinama trintis, ir kiek stipriai yra spaudžiamos vakuuminės taurelės. Šis būdas efektyvus, bet pasitarkite su gydytoju, ar galite jį atlikti, jeigu celiulito zonose yra išsiplėtusių kapiliarų ar venų.

Vakuuminį masažą galima atlikti ir namuose – tereikia vaistinėje ar specializuotoje parduotuvėje įsigyti silikonines taureles bei specialaus aliejaus / kremo, kuris tepamas ant probleminių zonų. Tuomet tereikia taurelėmis masažuoti celiulito pakąstą odą. Labai svarbu, jog masažo seansai būtų atliekami reguliariai. Kaip ir kitos procedūros, viena nepadės, tad iš karto nusiteikite visam kursui, pvz., dešimčiai seansų.

SPA

Celiulito gydimas namuose

Jeigu celiulitas nėra įsisenėjęs ir jūsų odą kamuoja tik pirmosios stadijos, galite gydytis namuose. Tačiau esant vėlesnėms stadijoms, įsisenėjusį celiulitą paveikti pajėgs tik profesionalai.

Namuose galima naudoti įvairius variantus: po dušo problemines zonas trinti šiurkščia kempine (tai nėra maloni procedūra, nes turite kempinę spausti gana skaudžiai, tik tokiu būdu suaktyvės kraujotaka) arba išmėginkite namuose pasigamintus šveitiklius (pvz., kavos tirščių); taip pat celiulitą veikia eterinių aliejų mišiniai, kuriais reikia tepti matomą apelsino žievelės odą; nepamirškite išmėginti ir specialių kompresinių šortukų, kuriais dėvėti kad ir kiekvieną dieną galite namuose. Žinoma, yra ir „rankų darbo“ alternatyvų: šlaunis bei sėdmenis įtrinkite anticeliulitinėmis priemonėmis, susiraskite senas kelnaites (geriausia – medvilnines), užsidėkite jas ir apsivyniokite maistine plėvele. Kad būtų aukštesnė temperatūra, apsimaukite šortus lieknėjimui ar sportines kelnes (o geriausia – abu). Geriausiam rezultatui pasiekti aktyviau judėkite, pavyzdžiui, tvarkykite namus.